[Z racji, że tagi nie…

[Z racji, że tagi nie działają jak powinny i – u mnie przynajmniej – wyszukiwarka nie widzi tagowania „w głębi” nitki komentarzy, to wrzucam tu moją odpowiedź z tego wątku, gdyż to w sumie dość istotny szczegół całego marsjańskiego planu #spacex – aha, video pod ww. linkiem też jest zacne, polecam.]

Mam wrażenie, że pierwsze co zrobi Musk to wyśle Starlinki na Marsa żeby przed przybyciem pierwszej załogi był „zasięg”. Przecież inaczej nikt nie będzie tam chciał lecieć 😉

@kwanty: Masz słuszne wrażenie, ponieważ Starlink jest robiony na potrzeby międzyplanetarnej komunikacji i jest integralną częścią planu Mars Base Alpha, jego „ziemska implementacja” jest po prostu metodą na sfinansowanie projektu – nawet te rozdane już testerom beta-zestawy Starlinka mają w ToS taki zapis:

For services provided on Mars, or in transit to Mars via Starship or other colonization spacecraft, the parties recognize Mars as a free planet and that no Earth-based government has authority or sovereignty over Martian activities. Accordingly, Disputes will be settled through self-governing principles, established in good faith at the time of the Martian settlement.

Moim zdaniem jest najbardziej prawdopodobne, iż usługa zostanie wydzielona jako osobne IPO i to Starlink (nie SpaceX – nie ma takiej praktycznej potrzeby) wejdzie z czasem na giełdę – w ten sposób Musk spłaci inwestorów bez dzielenia się z nimi całym „projektem Mars”.

#texasbocachica