Aktualny status konstrukcji w…

Aktualny status konstrukcji w Boca – z istotniejszych zmian: pojawiły się nosy do SN10 oraz SN11, a także pierwsze elementy SN16.

Moja spekulacja:
SN15 oraz SN16 są już konstruowane z myślą o orbicie, obstawiam, że najdalej SN15 otrzyma próżniowe Raptory.

Druga spekulacja:
SuperHeavy zostanie zaprezentowany w styczniu (w lutym najpóźniej) bez silników, a następnie dostanie 4 Raptory (przy założeniu, że utrzymana zostanie obecna koncepcja 28 Raptorów docelowo – tego się jednak spodziewam) i wykona próbny hop przed początkiem wiosny:) Następnie SN15 lub SN16 zostanie wysłany na orbitę, oczywiście pod warunkiem udanego skoku boostera. Przed tym kamieniem milowym, modele SN9-SN14 będą dopracowywane w zakresie kontroli lądowania, będą też testowane różne warianty detali konstrukcji, m.in. nóg do lądowania. Niewykluczone też, że któraś z nich zostanie w lotach pominięta i przeznaczona do kontrolowanej destrukcji, analogicznie do SN7. Należy bowiem pamiętać, iż SN7 nie osiągnął jeszcze wymaganego do certyfikacji załogowej ciśnienia w zbiornikach.

Odnośnie niespodziewanego problemu z SN9, który przewrócił się w hangarze (całe szczęście ściana hangaru wytrzymała napór statku, więc uszkodzenia zdają się być minimalne) – na miejsce dojechały już nowe „skrzydła”, być może podana data transportu na pad (14.12) zostanie utrzymana, a przynajmniej opóźnienie nie będzie duże.

#texasbocachica
#spacex